Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
URLOP SZKOLNY

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urlop okolicznościowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
urbanp83

PostWysłany: Wto, 19 Lut 2008, 11:10    Temat postu: URLOP SZKOLNY Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich Smile mam na imie piotrek i jestem obecnie studentem 3 roku studiow zaocznych politechniki slaskiej.Nigdy wczesniej nie slyszalem o urlopie szkolnym a dowiedzialem sie od kolegi któremu zakład przyznal 20dni lecz jest to zaklad panstwowy.Dzwoniąc do prezesa swojej firmy (jest to firma praywatna ) dowiedzailam się, że jest takam możliwośc jednak mam zlożyc wniosek i czekac na odp, gdyż nie jest on zobowiązany mi go przyznac Sad poinformował mnie rownież, iż mam w tym wniosku uwzględnic miesiące i ilośc dni tego urlopu.
Ja ogólnie chciałbym się dowiedziec czegoś wiecej na temat tego urlopu?
Czy przysługuje on wszystkim pracującym pracownikom niezależnie od tego czy są pracownikami państwowych czy praywatnych firm ?
Czy jeżeli tak to ile mi przysługuje dni tego urlopu? i czy musze określic termin ich wykorzystania ?
Czy urlop ten mogę wykorzystac po wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego ?czy nie jest to okreśłone prawnie?
i Czy pracodawca ma prawo oczekiwac odemnie określonego przez siebie zobowowiązania przyznając mi ten urlop?

Z GÓRY DZIEKUJĘ ZA ODPOWIEDZ I INTERESUJĄCE MNIE INFORMACJE! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 19 Lut 2008, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urlop, o który pytasz należy się tym pracownikom, których zakład pracy wysłał na studia. Jesli Twój pracodawca skierował Ciebie na studia, ponosi ich koszty to należy Ci się urlop związany z nauką, egzaminami a później też ze zdawaniem egzaminu dyplomowego. Urlop jest udzielany na dni związane z obowiązkami szkolnymi, czyli np na czas dojazdu do uczelni, na czas zajęć na uczelin itd. Terminy powinieneś wskazać zgodnie z planem zajęć. Nie jest to więc dodatkowa pula dni, które pozwolą Ci przedłużyć wakacje Wink ale urlop, który ma ścisły związek z podnoszeniem kwalifikacji i w tym celu powinien być wykorzystany. Jeśli pracodawca nie kierował Ciebie na studia - nie ma obowiązku udzielić Ci takiego urlopu, jednak ma do tego prawo, jednak wtedy jest to na jego zasadach - na podstawie spisanej między pracownikiem i pracodawcą umowy w tym zakresie lub porozumienia.
Powrót do góry
urbanp83

PostWysłany: Wto, 19 Lut 2008, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZIEKUJE za wyczerpującą odp Smile szkoda tylko że nie jest taka jaką chciałem usłyszec Very Happy ale prawo jest prawem i chcąc nie chcąc musimy je przestrzegc Smile mimo wszystko będę się strrał o przyznanie mi tego urlopu, gdyż byc może pracodawca przyzna mi go na zadowalających mnie zasadach Very Happy jeszcze raz DZIĘKUJĘ i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mógł skorzystac z pańskiej pomocy Smile
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro, 20 Lut 2008, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli mogę jeszcze Ci coś podpowiedzieć, przy formułowaniu wniosku o taki urlop wskaż, iż pracodawca powinien dążyć do tego, aby pracownik miał wyższe kwalifikacje i jego zadaniem jest też pomagać w ich podnoszeniu, gdyż jest to za korzyścią dla niego.
Liczę, iż masz rozsądnego pracodawcę, a ten pomoże Ci w kontynuowaniu nauki Smile.
Pozdrawiam
Powrót do góry
urbanp83

PostWysłany: Czw, 21 Lut 2008, 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napewno skorzystam z cennej podpowiedzi Smile DZKIEKI rownież gorąco pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urlop okolicznościowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: