Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Urlop okolicznościowy na pogrzeb

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urlop okolicznościowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
folka

PostWysłany: Pon, 03 Paź 2005, 14:55    Temat postu: Urlop okolicznościowy na pogrzeb Odpowiedz z cytatem

Witam, czy na pogrzeb babci i dziadka należy się 1 dzień urlopu okol. tylko wtedy gdy pozostawali oni pod moją opieką czy niezależnie od tego?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
prawopl@o2.pl

PostWysłany: Pon, 03 Paź 2005, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W razie zaistnienia pewnych zdarzeń losowych, pracownikowi przysługują dodatkowe, płatne zwolnienia od pracy. Zwolnienia takie nazywane są potocznie urlopami okolicznościowymi.
Pracodawca jest obowiązany zwolnić od pracy pracownika na czas obejmujący:
• 2 dni – w razie ślubu pracownika lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka pracownika lub jego dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy,
• 1 dzień – w razie ślubu dziecka pracownika albo zgonu i pogrzebu jego siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka, a także innej osoby pozostającej na utrzymaniu pracownika lub pod jego bezpośrednią opieką.
Za czas tych zwolnień od pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia.
JEST ON DO WYKORZYSTANIA W DANYM CZASIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
folka

PostWysłany: Pon, 03 Paź 2005, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, rozumiem, że sa to niezależne od siebie warianty, czyli przysługuje mi dzień urlopu. Dziękuję.
Powrót do góry
Basstard

PostWysłany: Pon, 07 Kwi 2008, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie...

Podpinam się pod ten temat, gdyż mam pytanie dotyczące podobnej kwestii. Otóż pracuję w sklepie, gdzie łącznie ze mną jest 3 sprzedawców. Jeden z kolegów ma urlop przez cały przyszły tydzień natomiast właśnie w przyszłym tygodniu odbędzie się pogrzeb mojej babci, zaś w sklepie nie może być mniej niż 2 pracowników... Co zrobić w tej sytuacji?
Powrót do góry
Diverka

PostWysłany: Pon, 07 Kwi 2008, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basstard napisał:
Witam serdecznie...

Podpinam się pod ten temat, gdyż mam pytanie dotyczące podobnej kwestii. Otóż pracuję w sklepie, gdzie łącznie ze mną jest 3 sprzedawców. Jeden z kolegów ma urlop przez cały przyszły tydzień natomiast właśnie w przyszłym tygodniu odbędzie się pogrzeb mojej babci, zaś w sklepie nie może być mniej niż 2 pracowników... Co zrobić w tej sytuacji?

Pracodawca musi udzielić Ci urlopu okolicznościowego. Niestety takich rzeczy nie da się przełożyćSad
Jeśli musi być Was dwóch w sklepie to pracodawca w najgorszym wypadku może odwołać tamtego pracownika z urlopu...
Powrót do góry
Basstard

PostWysłany: Wto, 08 Kwi 2008, 08:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że on wtedy będzie daleko poza Warszawą...

Ale wielkie dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Diverka

PostWysłany: Sro, 09 Kwi 2008, 09:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być nawet w Afryce, a pracodawca gdyby chciał może go ściągnąc do pracy prawie zawsze Confused
Tak czy inaczej Ciebie na urlop puścić musi, a co dalej zrobi to nie wiem..
Powrót do góry
martynalech

PostWysłany: Pią, 11 Kwi 2008, 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy przysługuje mi urlop okolicznościowy z powodu śmierci mojej babci,

Ostatnio zmieniony przez martynalech dnia Pon, 14 Kwi 2008, 19:36, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
martynalech

PostWysłany: Pią, 11 Kwi 2008, 09:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy przysługuje mi urlop na macochę,
Powrót do góry
preety_aga

PostWysłany: Czw, 24 Kwi 2008, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martynalech

czytaj - wyżej jest to napisane b.wyraźnie
Powrót do góry
india

PostWysłany: Sro, 20 Sie 2008, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam . Mam pytanie ;

Wiem ze na wypadek smierci rodzica przysluguje mi dwa dni urlopu okoloicznociowego. Moj tato zmarł 16 sierpnia . Planowany urlop wypoczynkowy mam od 18 sierpnia. W tym dniu poszlam do szefa z aktem zgonu i on udzielil mi tylko jednego dnia urlopu okolicznosciowego. Pracuje w systemeie zmianowym -same noce. Tlumaczyl mi to w ten sposob ze ; a dniu 18 08 mam zmiane 20-8 - urlop wypoczynkowy - wiec tutaj dokonal jakby zamiany i wstawil mi urlop okolicznosciowy. Wg grafiku 19.08 wypada dniem wolnym po nocnej zmianie wiec tutaj mi sie nie nalezy drugi dzięn urlopu okolicznosciwego . Czy w takim wypadku mogl mi udzielic drugiego dnia urlopu w dniu 20.08 ( bo tutaj wypada mi kolejna noc ) Prosze o odpowiedz dziekuje India
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urlop okolicznościowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: