Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
urlop macierzyński nauczyciela
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urlop macierzyński, ojcowski i wychowawczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karzeclab

PostWysłany: Wto, 29 Maj 2007, 20:34    Temat postu: urlop macierzyński nauczyciela Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc. Nauczycielka w czasie wakacji przebywała na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży. czy po urodzeniu dziecka urlop macierzyński przedłuża się jej o te dwa miesiące niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego? Jeżeli po urodzeniu dziecka w czasie jej urlopu macierzyńskiego wypadły ferie zimowe to czy urlop macierzyński przedłuża się o okres ferii??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorok

PostWysłany: Wto, 29 Maj 2007, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście że tak, ale nie o tyle co piszesz, nie pamiętam dokładnie ale jest to chyba w roku szkolnym 52 dni, jezeli ferie wykorzystałaś to pomniejsza się o te dni, rożnie jest w szko łach ale jest czasami tak że te ostatnie 2 tygodnie sierpnia są do dyspozycji dyrektora, ale cię sciąga do pracy albo leżysz do konca na plaży,pamiętam jednego roku moja koleżanka przygotowywała apel po 15 08 , inni układają plan,,,,,,,, ale na 100 % przesunie Ci się powrót do pracy.....
Powrót do góry
dorok

PostWysłany: Wto, 29 Maj 2007, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i ważne urlop macierzyński się nie wyduża, on trwa 18 tygodni na urodzenie pierwszego dziecka , a po urlopie następuje urlop wypoczynkowy, to są 2 różne urlopy,
Powrót do góry
walus

PostWysłany: Czw, 31 Maj 2007, 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprecyzuj terminy rozumiem że w zeszłe wakacje byłaś na zwolnieniu a teraz przez okres feri byłaś na macierzyńskim. Więc kazdy rok kalendarzowy liczysz osobno.
Urlop nauczyciela trwa około 12 tygodni 2 tyg feri i ok 10 tygodni wakacje liczy sie od pierwszego dnia zakończenia roku szkolnego do 31 sierpnia. Zgodnie z ustawa jeżeli nauczyciel w czasie urlopy był na zwolnieniu lub macierzyńskim to należy mu się uzupełniający urlop wypoczynkowy nie więcej niż 8 tygodni. Ale uwaga najpierw liczysz ile wykorzystałaś ulopu np jeśli w ferie normalnie wypoczywałaś albo zwolnienie miałaś dopiero od 1 lipca to wtedy liczysz te dni jako wykorzystany urlop i do tego doliczasz brakujace dni do 8 tyg czyli do 56 dni. Te doliczone dni to jest twój urlop zaległy.

Jeśli teraz w ferie zimowe miałas macierzyński a w te wakacje normalnie wykorzystasz 8 tygodnie to niestety ale juz nie mozna odebrać tych 2 tygodni za ferie. Jeśli coś jest niejasne to podaj konkretne daty to wyliczę ci co i jak.
Powrót do góry
karzeclab

PostWysłany: Pią, 01 Cze 2007, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w czasie ferii w lutym 2006 odpoczywała, od 01 sierpnia 2006 przebywała na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży az do porodu, który nastapił 06 stycznia 2007r. Będę bardzo wdzięczna za wyliczenie, kiedy powinna wrócić do pracy.
Powrót do góry
walus

PostWysłany: Pią, 01 Cze 2007, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Według mnie w zeszłym roku wykorzystała urlopu 14 za ferie plus 38 dni w wakacje (od 24 czerwca do 31 lipca)czyli razem 52 dni. Całkowity urlop to 8 tygodni czyli 56 dni czyli zostało urlopu za zeszły rok tylko 4 dni. Więc od momentu porodu 6 stycznia trzeba policzyć ilość urlopu macierzyńskiego zależy które to dziecko plus 4 dni. Jeśli to pierwsze dziecko to powinna wrócic do pracy 16 maja jeśli drugie to dwa tygodnie pózniej czyli 30 maja.
Powrót do góry
dorok

PostWysłany: Sro, 27 Cze 2007, 09:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszę mi wyliczyć ile zostanie mi urlopu jeśli w w ferie byłam w ciązy , ale nie byłam na l4 , a macierzyński trwa do 20 lipca.Czy do urlopu liczy się sobotę i niedzielę??????proszę o pomoc
Powrót do góry
walus

PostWysłany: Sro, 27 Cze 2007, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorok napisał:
proszę mi wyliczyć ile zostanie mi urlopu jeśli w w ferie byłam w ciązy , ale nie byłam na l4 , a macierzyński trwa do 20 lipca.Czy do urlopu liczy się sobotę i niedzielę??????proszę o pomoc

Od 21 lipca włącznie liczysz 6 tygodni bo w ferie wypoczywałaś. Według moich obliczeń urlop konczy ci sie równo 31 sierpnia. Jesli byś miała w ferie zwolnienie lekarskie to byś mogła te dwa tygodnie jeszcze wypoczywać do 15 wrzesnia. Pozdrawiam
Powrót do góry
dorok

PostWysłany: Sro, 27 Cze 2007, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuję za odpowiedz, mogę w sierpniu iść na tydzień na chorobowe to wtedy mi sie o tydzień przesunie.....
Powrót do góry
hillarek

PostWysłany: Czw, 06 Gru 2007, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Variusie, widzę ze orientujesz sie w tych sprawach dlatego mam prosbe, czy możesz i mi wyliczyć urlop wypoczynkowy?

Jestem nauczycielka w szkole feryjnej. Od połowy czerwca 2007 do dnia porodu drugiego dziecka (20.IX.2007) byłam na ciągłym zwolnieniu lekarskim (najpierw na dziecko a potem na siebie). 20 tygodniowy macierzyński kończy mi sie 6.II.2008. ferie zimowe 2008 będa w naszym wojewodztwie w styczniu.

chce wykorzystać urlop wypoczynkowy i przedłużyć pobyt w domu z dzieckiem. czy będę miała urlop uzupełniający 6 tygodniowy (bo wykorzystałąm ferie 2007 na wypoczynek) czy 8?
Powrót do góry
walus

PostWysłany: Pią, 07 Gru 2007, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za 2007 rok z tego co piszesz bedziesz miała urlop uzupełniajacy 6 tygodni bo dwa tygodnie ferii 2007 wypoczywałaś. Co do ferii 2008 to bedziesz niestety stratna chyba że bedziesz na zwolnieniu z jakis przyczyn w wakacje 2008 to wtedy bedzie sie uwazgledniac pobyt na urlopie macierzyńskim w ferie. pozdrawiam
Powrót do góry
dorok

PostWysłany: Sob, 08 Gru 2007, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

we ferie odpoczywałam
Powrót do góry
kasiam28

PostWysłany: Wto, 11 Gru 2007, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam:) Mam prośbę o pomoc w przeliczeniu urlopu macierzyńskiego, bo szczerze mówiąc nie bardzo się sama w tym orientuję. Chodzi mi dokładnie o policzenie, do kiedy będzie trwał mój urlop uzupełniający. Jestem w 27 tc, pracuję. Ferie rozpoczynają się w naszym woj. 14 stycznia, mam zamiar od 14 stycznia być na zwolnieniu - do porodu, który wypada na ok. 16 marca. Macierzyński kończyłby się w takim przypadku ok. 20 lipca. Do kiedy trwałby urlop uzupełniajacy? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawima KAsia
Powrót do góry
dorok

PostWysłany: Wto, 11 Gru 2007, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak własnie konczyłam macierzynski i mi wypadł równo na 1 września do pracy ale ma Pani szanse o 2 tygodni feri , bo nalezy nam sie 52 dni urlopu, ciagiem
Powrót do góry
kasiam28

PostWysłany: Wto, 11 Gru 2007, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urlop macierzyński, ojcowski i wychowawczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: