Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
zgubione zwolnienie lekarskie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> ZUS i KRUS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Diverka

PostWysłany: Pią, 30 Lis 2007, 17:27    Temat postu: zgubione zwolnienie lekarskie Odpowiedz z cytatem

Witam,
jeden z pracowników wrócił z chorobowego i poinformował, że zgubił zwolnienie lekarskie. Czy jest jakiś sposób, by lekarz wystawił mu "duplikat"?? Lekarz powiedział, że może jedynia dać mu ksero, a na ksera nie chce uwzględnić firma, która zajmuje się naszymi rozliczeniami.
Co się robi w przypadku zgubienia zwolnienia lekarskiego?
Z gory dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gloria

PostWysłany: Pią, 30 Lis 2007, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdo podobnie trzeba zaliczyć temu pracownikowi dni jako usprawiedliwione (na podstawie kserokopii zwolnienia) ale niepłatne.
Powrót do góry
Diverka

PostWysłany: Pon, 03 Gru 2007, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale kiedy pracownik nie chce dnia bezpłatnego - taki to ja mu zawsze mogę dać...
naprawdę nic się nie da zrobić, jak ktoś zgubi zwolnienie?
Powrót do góry
gloria

PostWysłany: Pon, 03 Gru 2007, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanka miała podobne zdarzenie i dzwoniła w tej sprawie do ZUS-u. Niestety tylko oryginał zwolnienia bądź duplikat upoważnia do wypałty chorobowego. Jeżeli pracownik zgubił zwolnienie to jest jego wina i nie ma nic do powiedzenia w tej kwestii. Nic z tego, ze on nie chce Rolling Eyes . Mozesz zadzwonić do ZUS-u i się upewnić czy mozna coś z tym jeszcze zrobić.
Powrót do góry
ewawola3

PostWysłany: Czw, 25 Wrz 2008, 07:09    Temat postu: Re: zgubione zwolnienie lekarskie Odpowiedz z cytatem

Diverka napisał:
Witam,
jeden z pracowników wrócił z chorobowego i poinformował, że zgubił zwolnienie lekarskie. Czy jest jakiś sposób, by lekarz wystawił mu "duplikat"?? Lekarz powiedział, że może jedynia dać mu ksero, a na ksera nie chce uwzględnić firma, która zajmuje się naszymi rozliczeniami.
Co się robi w przypadku zgubienia zwolnienia lekarskiego?
Z gory dziękuję za odpowiedź.

Witam
mam problem maz byl na zwolnieniu lekarskim przez 5 dni podal zwolnienie , jednak panie w kadrach je zgubily i nie chca sie do tego przyznac i co za tym idzie nie chca zaplacic za te dni
donioslam zwolnienie , ktore lekarz pozostawia w swoim bloczku, jest jeszcze jedno w zus_-e
czy na podstawie tego maja obowiazek wyplacic pieniadze
prosze o pomoc
pozdrawiam ewa
Powrót do góry
gloria

PostWysłany: Czw, 25 Wrz 2008, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem mają taki obowiązek.
Powrót do góry
annags
Doradca
Doradca

PostWysłany: Pią, 26 Wrz 2008, 06:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku zgubienia oryginału, lekarz wystawia wypis z zaświadczenia na zupełnie innym druczku i jest to równoważne z drukiem ZUS ZLA.

Lekarz, który wydał Państwu swoją kopię, może mieć problemy, ponieważ sam jej nie będzie mógł przedstawić w rozliczeniu, poza tym na tej kartce wpisuje się kod choroby, a na druku dla pracodawcy nie ma prawa go być (to pole się nie kopiuje).
Powrót do góry
michalb84

PostWysłany: Czw, 13 Sty 2011, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam podobny przypadek tylko zwolnienie zgubił pracownik mojej byłej firmy.

Byłem na zwolnieniu w trakcje kiedy kończyła mi się umowa o pracę. Dostarczyłem zwolnienie w terminie, na świadectwie pracy mam zapisane, że byłem na zwolnieniu. Pracodawca się do mnie odezwał ,że MUSZĘ przynieść zwolnienie,bo zostało zgubione i nie wypłacą mi chorobowego. ( Zachorowałem przed zakończeniem umowy i zwolnienie skończyło mi się tydzień po zakończeniu pracy w poprzedniej firmie).

Co w takiej sytuacji mam zrobić, ja należycie wykonałem swoje obowiązki i jeszcze muszę biegać po lekarzach po duplikat zwolnienia ? ( dodam, że lekarz jest w odległym mieście, ponieważ mieszkam + pracuję w innym mieście i nie mam kiedy się udać do mojego lekarza rodzinnego )
Powrót do góry
siwy84

PostWysłany: Czw, 27 Sty 2011, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam podobny problem ze złośliwym pracodawcą. Firma zwolniła kilka osób z powodów finansowych i teraz robi problemy z wypłaceniem pieniędzy za zaległy urlop i zwolnienie, na którym byłem przed upłynięciem okresu wypowiedzenia.

Czy oprócz pojechania do firmy i podpisania przez "szefa" pisma, że dostarczyłem mu zwolnienie do łapy, nie ma innego sposobu na cywilizowane załatwienie takiej sprawy? Wysłałem teraz kopię zwolnienia, nauczony doświadczeniem, za potwierdzeniem odbioru, ale przecież nadal pracodawca może "zgubić" zwolnienie w drodze od drzwi firmy do swojego biura...

Mieszkam 150km od miasta gdzie pracowałem i takie wojaże nie są mi na rękę. Zarówno finansowo jak i czasowo, ale jak nie będzie innego wyjścia to się do nich pofatyguję.

To jest chore. Po co jest obowiązek dostarczenia zwolnienia do pracodawcy skoro i tak kopia leci do zusu?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> ZUS i KRUS Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: