Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Likwidacja małej firmy, czy należy mi się odprawa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Zwolnienia grupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kkkamilekkk

PostWysłany: Sob, 07 Lut 2009, 03:24    Temat postu: Likwidacja małej firmy, czy należy mi się odprawa Odpowiedz z cytatem

Jestem pracownikiem firmy transportowej, zatrudniającej 6 pracowników. Pracuję od ponad 5 lat na umowę na czas nieokreślony.Pracodawca chce ogłosić likwidację firmy. Czy w takim przypadku należy mi się odprawa,jeżeli tak, to ilo miesięczna. proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokoshaglava

PostWysłany: Nie, 08 Lut 2009, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety w Pana przypadku odprawa nie przysługuje.

Ustawa z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. z 2003 r. Nr 90, poz .844), w art. 1 ust. 1 wskazuje, iż przepisy ustawy stosuje się w razie konieczności rozwiązania przez pracodawcę zatrudniającego co najmniej 20 pracowników stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, w drodze wypowiedzenia dokonanego przez pracodawcę, a także na mocy porozumienia stron.

Jako, że w Pana firmie zatrudnionych jest 6 osób, przepisy ustawy nie będą obowiązywały przy zwolnieniach z powodu likwidacji firmy.
Pracodawca zatrudniający poniżej 20 osób nie ma obowiązku wypłaty odprawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Zwolnienia grupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: