Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Pit 37 praca + staż EFS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leszekt89



Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 1

PostWysłany: Czw, 01 Mar 2012, 15:37    Temat postu: Pit 37 praca + staż EFS Odpowiedz z cytatem

Witam
Na początku roku pracowałem na umowę z tej pracy otrzymałem PIT 11

W drugiej połowie roku byłem na stażu z EFS. Wiem że od tego dochodu nie jest odprowadzany zaden podatek.
Łączna kwota za staż przekracza kwotę wolną od podatku ( 3652 )

Moje pytanie brzmi czy przy wypełnianiu PIT 37 mam z sumować te dwie kwoty tj. z pierwszej pracy + ze stażu w jedną rubrykę?
Czy nie wpisywać jej w ogóle przy wypelnianiu PITu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator


Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 8354

PostWysłany: Czw, 15 Mar 2012, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwot otrzymanych z tytułu odbytego stażu finansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego nie należy wykazywać w rozliczeniu rocznym. Osoby bezrobotne, które odbywają staże w ramach programu EFS otrzymują środki finansowe, które na mocy przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity: Dz. U. z dnia 31 marca 2010 r. Nr 51, poz. 307 z późn. zm. - dalej zwana ustawą o pdof) są zwolnione z opodatkowania Wynika tak z art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy o pdof, który mówi, iż wolne od podatku dochodowego są: "środki finansowe otrzymane przez uczestnika projektu jako pomoc udzielona w ramach programu finansowanego z udziałem środków europejskich, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240 oraz z 2010 r. Nr 28, poz. 146).
Instytucja, która wypłaciła wynagrodzenie za udział w projekcie nie miała więc obowiązku poboru zaliczki na podatek dochodowy od tego wynagrodzenia, nie powinna była też wystawiać w związku z tym jakiejkolwiek informacji o dochodach dla celów podatkowych. Uwzględniając powyższe również podatnik nie jest zobowiązany, aby rozliczyć się z kwot otrzymanych w ramach udziału w projekcie w ramach EFS. Dlatego dokonując obecnie rozliczenia rocznego należy rozliczyć się z dochodów uzyskanych z tytułu pracy oraz innych dochodów, uzyskanych w roku 2011, które to dochody nie były zwolnione od podatku dochodowego, nie należy za to wykazywać w rozliczeniu wynagrodzenia za staż EFS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach