Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
korekty PIT 37 na dziecko

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
likom15

PostWysłany: Pon, 18 Cze 2012, 19:03    Temat postu: korekty PIT 37 na dziecko Odpowiedz z cytatem

Witam , dzisiaj dostałem pismo z Urzędu Skarbowego o złożenie korekty PIT 37 wraz z wyjaśnieniem na piśmie, ponieważ "nie mogę skorzystać z ulgi na dziecko." syn do czerwca był uczniem ostatniej klasy technikum, od września poszedł do pracy i łącznie w 2011 zarobił więcej niż 3091zl Odliczenia dokonalem za 6 miesięcy. Proszę o pomoc bo nie wiem czy muszę dokonać zwrotu wypłaconej kwoty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon, 18 Cze 2012, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, skoro syn uzyskał dochód przekraczający kwotę wolną od podatku, ulga nie przysługiwała. Należy więc złożyć korektę PIT-u i w przypadku, gdy z ponownego rozliczenia wyniknie, że nie miał Pan prawa do nadpłaty lub jeśli wystąpiła kwota do zapłaty na rzecz US należy odpowiednią kwotę wpłacić do US. Bo jak sądzę, US nie zwrócił jeszcze Panu nadpłaty podatku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: