Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Bon na zasiedlenie a umowa zlecenie bez pracy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urząd Pracy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawidder125

PostWysłany: Pią, 05 Lut 2021, 17:24    Temat postu: Bon na zasiedlenie a umowa zlecenie bez pracy Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie ponieważ byłem cały czas zarejestrowany w PUP ale znalazlem prace na umowe zlecenie 9 grudnia lecz nie pracowałem ponieważ nie zapewnili mi ani 1 dnia pracy.Przez to ze mialem umowe zglosili mnie do ubezpieczenia w ZUS i zostalem wyrejestrowany z PUP.Wypowiedzialem umowe w trybie natychmiastowym o prace na poczatku stycznia ponieważ nie pracowałem,nie zarabiałem.Zarejestrowalem sie online w PUP dalej.
Mam pytanie czy mogę starać się o BON na Zasiedlenie?Ponieważ 20 lutego prawdopodobnie będe prowadził sklep jako franczyzobiorca,a moja dzialalnosc gospodarcza rozpocznie sie po 20 lutym.Czy mogę wypelnic wniosek o bon?Bo jakby nie patrzec nie pracowałem ani 1 dni u nich na umowie zlecenie i rownie moge otrzymac od nich zaswiadczenie ze mialem umowe ale nie pracowalem.Zakladam działalność i nie ukrywam że bardzo by mi się przydały pieniądze na start rozpoczęcia działalności.
Oczywiscie spelniam wszystkie wymogi dot bonu bo nigdy nie pracowalem w Krakowie a pochodze z podkarpacia.Czy ta umowa zlecenie co mialem ZUS moze mi przeszkodzic w dostaniu bonu?Pani z urzedu mowila ze do tygodnia dostalbym pieniadze bo jak umowa zlecenie i nie zarabialem to teoretycznie nie bylem pracownikiem.Ale nw czy ona sama mowi prawde...A to jest ponad 9000 zl bonu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urząd Pracy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: