Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Wypowiedzenia z pracy z winy pracodawcy a odprawa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Zwolnienia grupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabrysia87

PostWysłany: Sro, 14 Lip 2010, 13:36    Temat postu: Wypowiedzenia z pracy z winy pracodawcy a odprawa Odpowiedz z cytatem

Witam.Czytałam Wasze wypowiedzi ale to mi jednak nie pomogło więc proszę o pomoc.Mój mąż zwolnił się sam z pracy na podstawie paragrafu 55 kodeksu pracy.Ponieważ pracodawca nie wypłacał wynagrodzenia.

Firmę przejął teraz syndyk i okazało się że mojemu mężowi nie należy się odprawa.Dlaczego skoro przepracował tam 2 lata i 3 miesiące?
Co ma zrobić by odzyskać te pieniądze??
Proszę pomóżcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro, 14 Lip 2010, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro mąż zwolnił się sam, to odprawa się nie należy, bo rozumiem, że wcześniej doszło do rozwiązania umowy z art. 55 k.p. niż rozpoczęły się zwolnienia grupowe?
Powrót do góry
gabrysia87

PostWysłany: Czw, 15 Lip 2010, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On się zwolnil z winy pracodawcy w momencie kiedy zaczął zwalniać ludzi.Jego dział mial być na samym końcu.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 15 Lip 2010, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, skoro mąż uprzedził działania pracodawcy i sam zadecydowal o rozwiązaniu umowy o pracę, to w tej chwili nie ma prawa do odprawy, za to ma prawo do odszkodowania za okres wypowiedzenia.
Ewentualnie, jeśli rozwiązanie umowy miało związek z sytuacją ekon. pracodawcy i spodziewanymi zwolnieniami wynikającymi z tej sytuacji, można próbować podeprzeć się poniższym przepisem i wykorzystując jego zapisy wystąpić o odprawę.
Art. 55. § 3. k.p. Rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn określonych w § 1 i § 1[1] pociąga za sobą skutki, jakie przepisy prawa wiążą z rozwiązaniem umowy przez pracodawcę za wypowiedzeniem.
Proszę spróbować, ale nie gwarantuję efektu.
Powrót do góry
gabrysia87

PostWysłany: Pią, 16 Lip 2010, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zZ tego co jest mi wiadome na dzien dzisiejszy to odprawa mu sie nalezy gdyz na swiadectwie pracy na napisane zwolnienie z winy pracodawcy.
Najlepiej jak pojde do PIPu i tam sie zapytam bo czytalam rozne fora i na kazdy co innego jest napisane.
Bardziekuje za porade i jak cos to bedziemy sie starac o odszkodowanie:)
Powrót do góry
Thommas

PostWysłany: Wto, 27 Gru 2016, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku takich wątpliwości nie ma na co czekać, tylko od razu trzeba pytac o to specjalistę od prawa pracy albo PIP.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Zwolnienia grupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: