Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
KUP, dwa pity-11

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Niepewna

PostWysłany: Wto, 03 Kwi 2012, 20:48    Temat postu: KUP, dwa pity-11 Odpowiedz z cytatem

Witam,
przeczytałam sporo wpisów na temat kosztów uzyskania przychodów i mam mętlik w głowie. Proszę o pomoc.

Pomagam Koleżance rozliczyć PIT. Koleżanka pracuje w innym mieście niż Jej miejsce zamieszkania/zameldowania.
Od Pracodawcy otrzymała dwa pity (pity-11 są z dwóch różnych spółek). Na jednym picie-11 ma wpisane koszty uzyskania przychodów w wysokości 1335 zł (przepracowała cały rok). Na drugim picie-11 ma wpisane koszty uzyskania przychodów w wysokości 111,25 zł. Ten drugi PIT-11 dotyczył należnej premii za wykonane zadania gdy była zatrudniona w innej spółce (jak dobrze pamiętamy premia była należna za 2010 r, ale została wypłacona w styczniu 2011).

Czy w tym wypadku mogę zastosować podwyższone koszty uzyskania przychodu w wysokości 2502,56 zł (dla dojeżdżających z innej miejscowości zatrudnionych u wielu pracodawców) czy też max mogę wpisać koszty uzyskania przychodów w wysokości 1668,72 zł (dla dojeżdżających z innej miejscowości zatrudnionych u jednego pracodawcy) ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 03 Kwi 2012, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można zastosować odpowiednio koszty podwyższone. Kwota 2502,56 zł to limit roczny, lecz niestety - w tym przypadku nie można go zastosować - gdyż zatrudnienie w roku 2011 było tylko u jednego pracodawcy, od drugiego koleżanka dostała tylko pit, ale nie była tam zatrudniona.
Wg mnie kwota, jaką można wpisać max to 1807,78 zł.
Proponuję jednak dopytać w US lub na infolinii podatkowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: