Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
rozliczenie pit - umowa zlecenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katany2936

PostWysłany: Pią, 27 Kwi 2012, 18:48    Temat postu: rozliczenie pit - umowa zlecenie Odpowiedz z cytatem

Witam, w ubiegłym roku jako 17-latka uzyskałam w wakacje na umowę-zlecenie jako stażystka dochód w wysokości 600 zł. Nie otrzymałam pitu 11. Teraz mam już 18 lat. Czy muszę rozliczać się z tego dochodu, a jeżeli tak to jak mam wypełnić pole dochody w picie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią, 27 Kwi 2012, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PIT powinni za Panią wypełnić, podpisać i złożyć rodzice, nie doliczając jednak dochodów Pani do swoich.
Rozliczyć się należy mimo braku PITu wg posiadanej przez Panią wiedzy o dochodach.

Jest jeden wyjątek - nie musiałaby Pani rozliczać się z uzyskanego dochodu, jeśli tych umów zlecenia było kilka i każda z nich opiewała na kwoty mniejsze niż 200 zł / umowa. W takim przypadku od umów tych został opłacony podatek ryczałtem i nie ma konieczności się z nich rozliczać.
Powrót do góry
katany2936

PostWysłany: Pią, 27 Kwi 2012, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Rozumiem, że rodzice wypełniają pit za niepełnoletnie dziecko, ja jednak jestem już pełnoletnia.
Na podstawie własnej wiedzy. Moja wiedza jest taka, ze zapłacono mi 600 złotych. W umowie też mam tylko tyle napisane, więc nie mam pojęcia co mam wpisać...
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią, 27 Kwi 2012, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale dochody w ubiegłym roku uzyskała Pani jako osoba niepełnoletnia, więc wg mojej wiedzy powinni dokonać ich rozliczenia rodzice. Na wszelki wypadek, ponieważ sytuacja trochę nietypowa, proponuję albo kontakt z infolinią podatkową (z tel. stac.: 801 055 055, z tel. kom.: (22) 330 0330 albo udać się jutro do US i dopytać - jutro US mają dzień otwarty i są czynne w godzinach około południowych, bo zostało mało czasu...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: