Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Korekta PIT 37

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasiasc

PostWysłany: Wto, 29 Maj 2012, 18:37    Temat postu: Korekta PIT 37 Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko, dzisiaj dostałam pismo z Urzędu Skarbowego o złożenie korekty PIT 37 wraz z wyjaśnieniem na piśmie, ponieważ "nie mogę się rozliczać jako samotna matka prowadząca działalność.." Proszę o pomoc bo nie wiem jak mam to uczynić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 29 Maj 2012, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy była Pani opodatkowana podatkiem liniowym? I dokładnie czego nie potrafi uczynić??
Powrót do góry
Kasiasc

PostWysłany: Wto, 29 Maj 2012, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozliczyłam się kartą podatkową. Nie wiem jak sformułować uzasadnienie wyjaśnienia - czy poprzeć konkretnymi artykułami czy też wystarczy czynny żal.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 29 Maj 2012, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem. W piśmie powinna Pani wskazać, jakie przepisy ordynacji i innych przepisów zostały naruszone nieprawidłowym rozliczeniem (i wnioski wynikające z nieprawidłowości -np. zaniżona wartość podatku, nieprawidłowo wskazany zwrot podatku...). Tego typu dokument jest właśnie określany jako "czynny żal" (tak się go nazywa).
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: