Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
przejęcie przez inną firmę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Zwolnienia grupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doktorpl

PostWysłany: Wto, 15 Gru 2015, 18:59    Temat postu: przejęcie przez inną firmę Odpowiedz z cytatem

Witam.

Moja firma jest dużą firmą produkcyjną, zatrudnia ponad 2000 osób i jest podzielona na kilka działów. Ja pracuje w dziale logistyki na stanowisku magazynier. Szefostwo stwierdziło że nasz dział to same straty wiec postanowili wynająć firmę zewnętrzną która miałaby przejąć nasz dział! Co za tym idzie? Wszyscy mielibyśmy przejść do firmy zewnętrznej ale dalej pracować tam gdzie pracujemy obecnie!
Jakie minusy tego przejęcia?!
- brak trzynastki
- brak bonów świątecznych
- brak premii co miesięcznej
- mniejsze wynagrodzenie
Plusów chyba niema...
Mam kilka pytań:
- firma musi złożyć mi wypowiedzenie czy przechodzę do nowej firmy z automatu?
- jeśli złoży mi wypowiedzenie to jaki okres wypowiedzenia? ( mam umowe na stałe)
- czy muszę się godzić na przejście do nowej firmy?
- czy jak nie zgodzę się na przejście do nowej firmy, należy mi się odprawa?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 15 Gru 2015, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forma przejęcia działu zależy od tego, jakie rozwiązanie wypracuje firma zewnętrzna i obecny pracodawca. I od tego będzie zależało to, czy otrzymacie Państwo wypowiedzenia (w związku z likwidacją działu) czy też zostaniecie przejęci na mocy art. 23[1] k.p. (przejście, sprzedaż części firmy).
W razie otrzymania wypowiedzenia jego termin powinien być zgodny z Pana okresem zatrudnienia, przysługiwać też będą odprawy, o ile to będzie jedyna przyczyna rozwiązania indywidualnych umów. Nie ma też w takim przypadku obowiązku zatrudnienia Państwa przez nowego pracodawcę.
Jeśli zaś dojdzie do przejścia o jakim mowa wart. 23 [1] k.p., to otrzymacie Państwo na co najmniej 30 dni przed jego terminem warunki i zasady przejścia. W terminie 2 miesięcy od przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę, będzie można bez wypowiedzenia, za siedmiodniowym uprzedzeniem, rozwiązać stosunek pracy. Rozwiązanie stosunku pracy w tym trybie powoduje dla pracownika skutki, jakie przepisy prawa pracy wiążą z rozwiązaniem stosunku pracy przez pracodawcę za wypowiedzeniem (długość wypowiedzenia, odprawa).
Powrót do góry
holidaysee12

PostWysłany: Czw, 27 Paź 2016, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to zmiana pracodawcy na innego, więc automatycznie wszystkie warunki w umowie zostaną zmienione.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 27 Paź 2016, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Zwolnienia grupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: