Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Ulga za internet

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartek1000

PostWysłany: Sro, 24 Lut 2016, 13:00    Temat postu: Ulga za internet Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie pobierałem ulgi za internet od podatku , jeżeli płacę 50 zł za internet to gdy skorzystam z tej ulgi to dostanę zwrot 600 zł ? , czy jak to się oblicza? , i czy jak płacę za dwa internety to mogę dwa odliczyć czy tylko jeden ?

Proszę o pomoc .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro, 24 Lut 2016, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulga ta pomniejsza dochód, czyli wartość podatku nie zmniejszy się o 600 zł tylko kwotę znacznie mniejszą, zaś wartość jaką może Pan wykazać jako koszt internetu to maksymalnie 760 zł- czyli jeśli opłaca Pan dwa abonamenty i faktury za oba są na Pana dane to w zeznaniu będzie Pan mógł wpisać sumę opłaconych faktur ale nie więcej niż 760 zł.
Powrót do góry
bartek1000

PostWysłany: Sro, 24 Lut 2016, 15:26    Temat postu: Ulga za internet Odpowiedz z cytatem

Czyli jak płacę dwa internety i kwota za rok 2015 wyniosła 1022 zł , to wpisuję kwotę 760 zł tak ? , i czy np. mogę też odliczyć tą ulgę za rok 2014 ? , bo tego nigdy nie robiłem.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro, 24 Lut 2016, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym zeznaniu, tzn. za rok 2015, ujmuje Pan tylko kwoty z 2015 r. I ogranicza Pan wartość do kwoty 760 zł.
Za rok 2014 - musiałby Pan złożyć korektę, jednak nie wiem, czy możliwa będzie korekta tym zakresie, do korekty musi być bowiem załączone racjonalne uzasadnienie zmian - trudno uzasadnić w tym przypadku, że po prostu wcześniej Pan tego nie robił lub nie miał Pan wiedzy o takiej możliwości.
Powrót do góry
bartek1000

PostWysłany: Sro, 24 Lut 2016, 15:43    Temat postu: Ulga za internet Odpowiedz z cytatem

aha no dobrze , to za 2016 rok będę mógł , i później już nigdy , czy jak to działa ?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro, 24 Lut 2016, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki co - ulga przysługuje przez dwa lata, potem przerwa ale... kto wie, co nasi rządzący wymyślą, więc nie ma co wybiegać w przyszłość.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: