Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Powrót do pracy po urlopie rodzicielskim/wychowawczym

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urlop macierzyński, ojcowski i wychowawczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liwka77

PostWysłany: Sro, 09 Paź 2019, 21:02    Temat postu: Powrót do pracy po urlopie rodzicielskim/wychowawczym Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,czy mogę prosić o pomoc? Obecnie jestem na urlopie rodzicielskim do 17 grudnia i zastanawiam się co dalej. Umowę o pracę mam do 31 maja 2020. I tak myślę, żeby pójść na urlop wychowawczy powiedzmy do marca/kwietnia 2020, później wykorzystać zaległy urlop z 2018 i może trochę z 2019 i wrócić do pracy. A co z dwa dniami zgodnie z art 188 KP? Mogę je wykorzystać 18 i 19 grudnia a od 20 iść na u. wychowawczy? Nie mam pewności że umowa zostanie przedłużona a też nie chciałabym schodzić z całego zebranego urlopu. Jak wybrnąć z takiej sytuacji, może ktoś podpowie? Jak to zrobić aby nie być w żaden sposób stratnym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 10 Paź 2019, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może Pani zrobić jak napisała, przy czym jeśli 1 stycznia będzie Pani na wychowawczym, to za czas zatrudnienia od stycznia 2020 do czasu powrotu do pracy (np. marzec 2020) nie zostanie naliczony urlop wypoczynkowy. Zatem najlepiej by było teraz po rodzicielskim wykorzystać dwa dni opieki oraz zaległy urlop wypoczynkowy w takim wymiarze, by wychowawczy zaczął się najwcześniej 2 stycznia. Wtedy 1 stycznia nabywa Pani prawo do wypoczynkowego za cały okres zatrudnienia do końca maja 2020. Przed wychowawczym mogłaby Pani jeszcze skorzystać z dwóch dni opieki za 2020 rok.
Ważne dla Pani to nie być na wychowawczym w dniu 1 stycznia.
Powrót do góry
Liwka77

PostWysłany: Czw, 10 Paź 2019, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urlop macierzyński, ojcowski i wychowawczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: