Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Nieprzedluzenie umowy z pobudek politycznych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Zakończenie umowy na czas określony
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jrambo102

PostWysłany: Sob, 16 Lut 2019, 23:00    Temat postu: Nieprzedluzenie umowy z pobudek politycznych Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Potrzebuję porady specjalisty. Jest to poważna sprawa. Z góry dziękuję za wpisy typu " wydaje mi się " bądź ludzi bez wiedzy.
Jestem strażnikiem miejskim. 25 maja kończy mi się umowa.
Prezydent nakazał komendantowi, aby ten nie przedłużył mi umowy o pracę gdyż startowalem w wyborach do rady miasta.
W kwestii pracy jestem bez zarzutu. Nic na mnie nie mają.
Jak mogę się bronić? ?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon, 18 Lut 2019, 08:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli są to faktycznie pobudki polityczne to mamy do czynienia z dyskryminacją w zatrudnieniu, szczególnie gdy pracodawca z ww. pobudek przyjmie na etat zwolniony przez Pana innego pracownika. Czy posiada Pan dowody, iż faktycznie pracodawca nie zamierza przedłużyć umowy ze względu na kandydowanie w wyborach do rady? świadków, którzy to potwierdzają i będą świadczyć w sądzie?
Pytam o to, choć w przypadku tego rodzaju spraw występuje tzw. odwrócony ciężar dowodu - jeśli powoła się Pan na nierówne traktowanie w zatrudnieniu to pracodawca będzie musiał udowodnić, że nie stosował takich praktyk i że rozstał się z Panem z przyczyn niedyskryminacyjnych.
Do rozwiązania umowy o pracę jest jeszcze trochę czasu, może warto ubiec pracodawcę i poprosić go o opinię / list polecający / referencje? Otrzymanie dokumentu pozwoli na zebranie dowodów, że pracę Pan wykonuje w sposób należyty i ułatwi później walkę o utrzymanie stanowiska pracy. Gorzej, gdy pracodawca odmówi bądź wystawi opinię negatywną, ale w tym przypadku również można walczyć.
Zalecam kontakt z dobrym prawnikiem - w takich przypadkach rady na forum to za mało.
Powrót do góry
jrambo102

PostWysłany: Pon, 18 Lut 2019, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź.
Świadek jest, ale pewnie nie będzie chciał zeznawać.
Z opinią na piśmie to dobry pomysł.
Dziękuję
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Zakończenie umowy na czas określony Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: